Gazeteye eleman ilanı vermek

İnternet diyoruz, çok yenilik kattı hayatımıza, vazgeçilmez bir hal aldı gün geçtikçe. Dünyanın bir ucundaki haberi saniyeler içerisinde evimizden öğrenir hale geldik. Hayatımızın her noktasına girer hale geldi. Ancak bu iş biraz çığrından çıkmaya başladı. Çünkü internet önü alınamaz bir güç haline geldi. Durum böyle olunca eski sistem haber kaynaklarının pabucu dama atılmaya başlandı. Buna seyirci kalmak istemeyen çoğu kişi evinde internet olsa dahi gazete almaya devam ediyor. Aslında bu çok iyi bir alışkanlık. Çünkü internet her zaman ulaşılması mümkün olmayan ve zamanın akışına göre çok hızlı ilerleyen bir platform.

- Gazete İlan Servisi -

Bir gördüğünüz haberi bir daha bulabilmek için uzun uğraşlar veriyorsunuz bazen. Gazete, dergi gibi elle tutulur yayınlar ise internete oranla daha sağlam gibi geliyor bana. Çünkü nerden baksanız internetle uğraşan herkesin bir site hevesi olmuş ve bu siteler yalan yanlış bilgilerle doldurulmuştur. Hal böyle iken doğru bilgiye ulaşmak (demiyorum gazete dergiler doğru bilgi içeriyor) hayli zor olmaya başladı.

Kişisel söylentilerin bir virüs gibi yayıldığı internette her an yalan bir habere rastlamanız işten bile değil. Bu yüzden yayınını beğendiğiniz bir basım yayın organını takip etmenizi öneririm. En azından kurumsallaşmış olması nedeniyle yanlış haber verse dahi bunu düzeltmeleri söz konusu. Gazete dergi gibi yazılı basın organlarını genel olarak takip eden bir kişi olarak söyleyebilirim ki bazı noktalarda söz konusu yazılı basımları takip etmek daha cezbedici. Sabah kahvaltısında ya da hemen sonrasında bir bardak çayla beraber gazeteye göz atmak gibisi yok.

İnternet aracılığıyla anlık gelişmeler takip edilebilir ancak gazetenin verdiği keyif bir başkadır. Adı üstünde “keyif”tir o. Ben genel basını takip etmek için kullanıyorum kimisi kupon toplamak için ya da beğendiği bir yazarın köşe yazısını takip etmek için. Gazete ve diğer yazılı yayınlar sadece bunun için kullanılmıyor. Uygun bir alanda ilan vermek ya da aradığı bir ilana erişmek için de kullanılabilir. Gelin bu konuyu biraz açalım. Açalım ki gazete başka neler için kullanılabilirmiş bir göz atalım.

Mesela bir iş yeri sahibisiniz ve eleman arayışı içerisindesiniz. En kısa ve kârlı yoldan istediğiniz nitelikteki elemanlara ulaşmak için gazeteye ilan verebilirsiniz. Gazetelerin eleman ilanı ver sayfalarına başvurarak kısa zamanda bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bilinen ancak unutulmuş bir yöntem olabilir. Gazete okuyan oldukça sizin ilanınızın görülmesi ihtimali de aynı oranda olacaktır. Hele de posta ilan ver ya da hürriyet ilan ver gibi hatrı sayılır büyüklükteki gazete ilan servislerine başvurursanız, hem özel il ekleriyle şehir içinde kalifiye eleman bulmanız kolay olacak hem de daha büyük kitlelere hitap edebileceksinizdir.

Bu herkes tarafından bilinen bir yönü gazetenin. Peki başka neler için kullanılabilir? Kayıp ilanı verebilirsiniz.

Ailelerin başlarına gelen kötü durumlardan birisi küçük yaştaki çocukların kaybolmasıdır. Küçük olmayabilir de (Allah korusun) bir kaçırılma olayı olmuş olabilir. Bu durumda gazete bünyesinde bulunan kayıp ilanı ver servisiyle bir fotoğraf ve tanınmada belirleyici özellikleri sıralayarak kayıp kişinin olası görmüş biri tarafından tanınmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kaybolan her ne olursa olsun, cüzdanınız, sizin için değerli bir eşya ya da başka bir şey. Gazeteye ilan verebilirsiniz.
Sadece bununla sınırlı kalmayarak vefat ilanı ver erek, taziye, başsağlığı dileklerinizi iletecek ilanlar yayınlatarak, her hangi bir kampanyadan haberdar edecek reklam ilanları vererek de gazeteden azami derecede faydalanabilirsiniz.

Bu bir tanıtıcı makale reklamdır.

 • Anonimhuseyin ersu: selamlar güzel siteniz bol okuyuculu olsun. bir sorum olacak: asp.net mvc yapılı blog tarzı sitemde disqus kullanıyorum. en çok yorumlanan 5 makaleyi anasayfada göstermek istiyorum. disqus ap...
 • Anonimvolkan özdemir: Merhabalar, ben güncelleme sayfasını tamamen silmek istiyorum hani admin paneldeki güncellemeler varya tamamen onları kaldırmak istiyorum bunu kaldıra bilmem için bir kod hazırlarmısınız ...
 • AnonimAhmet: Selamlar, Sitemin header bölümüne bir kategorinin son post'unu query_post ile çağırıyorum fakat bunu yaptıktan sonra home.php düzgün gözükürken diğer sayfalar page.php veya single.php...
 • Anonimmert yılmaz: emmet eklentisi icin gereken adımları yaptıgımda install pack. adımından sonraki kısma emmet yazınca emmet css snippets linki cıkmıyor bende yardımcı olabilir misiniz...
 • Anonimnurullah: allah razı olsun bukadar hızlı olcagını düşünmemiştim...

1 Yorum Bulunuyor

 1. Selçuk YILMAZ
  Selçuk YILMAZ
  26 Nisan 2012 - 14:30

  içerik açıklamalarınız doğru internetteki ilan sitesi artık günümüz için ilan çöplüğü haline gelmiş durumda ve insanları sanal alışverişle hepsi değilse bile birçok kişi binlerce site kendileriniz gerçek firma gibi gösterip adwords yayınlarıyla aralı reklamla arama motorlarında ve sitelerde en üste çıkıp ciddi anlamda müşteri toplayıp insanlara pazarlama sahtekarlığı ve dolandırıcılıkla soyup soğana çeviriyorlar. örneğin 12 yıllık gazelete ilan servisi olan sonucreklam.com web sitesi bir çok anahtar kelimede doğal aramalarda üst sevilerde iken. bu işe birikim emek yerine sadece para koyarak kendisini en üste çıkarıp ve birde kendilerini gazete gibi tanıtmaktalar. bu tarz işletmler yüzünden emek veren yıllarını veren ajanslar yıpratılmaktadırlar.

Fatih'in daha fazla yazı yazması için yorumlayın ;)

Yorum yazmadan önce, bir kaç detay:
1- Yorumlarınıza kod örnekleri eklemek istiyorsanız; <pre lang="php">Kodlarınızı buraya yazınız</pre> şeklinde girdilerinizi oluşturunuz.
2- Hiç bir web sitesi linkini çıkış olarak tanımlamadığımdan, boşu boşuna reklam kokan yorumlar yapıp zamanınızı çalmayınız.
3- Usulüne uygun eleştiri yapmanız mümkün ancak hakarete varan saçma yorumlar yapmadan efendiliğinizi koruduğunuz sürece her yorum yayınlanacaktır, bilmelisiniz.
4- Doğru posta adresi, ad soyad yazmanız gerekir ki yorumlqrı yorumlayan kişiye olan hitap şeklimiz saçma olmasın, şayet ulaşılası durumlarda mailleşebilmemiz gerekebilir.
5- Yorum ekleme esnasında, eklediğiniz mail adresinizi spam vb. gibi promosyon içerikli maillerle şişirip canınızı sıkmayacağımı, başkaları ile paylaşmayacağımı da CC yasaları gereği gizlilik ve kullanım sayfasında açıkladım, buradan inceleyebilirsiniz.

Konu başlıkları : Reklam